Loading

Hakkımızda

Bilgi Patent; fikri ve sınai haklar alanında üstün tecrübeye sahip marka / patent vekilleri ve hukukçulardan oluşan bir ekip olarak, 2011 yılı itibari ile Avukat Oktay Bilgin tarafından, İstanbul’da kurulmuştur. Firmamız, sunmuş olduğu kapsamlı hizmetler neticesinde edindiği tüm bu bilgi birikimi ile gizlilik esasını, kaliteli ve isabetli standartlarda hizmet sağlamayı kendisine hedef olarak belirlemiş ve bu hedefin gereği olarak da, dünya standartlarına uygun bir biçimde hizmet kalitesini sürekli olarak arttırmayı başarmıştır.

Müvekkillerimize, yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere tüm marka, patent, faydalı model, endüstriyel tasarım ve coğrafi işaretlerin tescil ve korunması konularında gerekli danışmanlık hizmetlerinin sunulması, başvuru öncesi gerekli uygunluk araştırmalarının yerine getirilmesi, başvuru evraklarının tamamlanması, başvuruların yapılması, tescil süreçlerinin yürütülmesi ve tescil sonrası yenileme ve yıllık harç ödenmesi gibi süreçlerin takip edilmesi hususlarında, profesyonel bir anlayış ile yardımcı olmaktayız.

Kendi bünyemizde bulunan hukuk bölümü sayesinde, müvekkillerimize hukuksal konularda da destek sağlayarak, sorunlarını en kısa sürede çözümlüyoruz.

Kalite Politikamız

Sunduğumuz tüm hizmetlerde, önceliğimiz gereği, her zaman müşteri memnuniyetini en üst seviye de sunmak için çalışmaktayız.

Müvekkillerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, kaynakların en verimli ve etkin şekilde kullanılabilmesini sağlamak için çalışmaktayız.

Müvekkillerimizin geri dönüşlerine önem vermekte ve işlemlerini, dikkatli, düzenli ve süreklilikle sağlayarak gerçekleştirmekteyiz.

Kalite standartlarımız gereğince, mevzuat süreçlerimizi doğru, eksiksiz ve hassas bir şekilde takip ederek, etkili bir şekilde uygulamaktayız.

Kalite politikalarımızın değişime, yeniliğe ve gelişime açık ve sürdürülebilir şekilde düzenlenmiş olması, Bilgi Patent’in en temel değerlerindendir.

Hedeflerimiz

Fikri ve sınai hakların korunması amacıyla, etik ve hukuksal kurallar çerçevesinde, müvekkillerimiz için en yüksek standartlar doğrultusunda faaliyet göstermek.

Müvekkillerimizin çalışmalarını, beklentilerini, ihtiyaç ve planlarını koruma altına alınmasını sağlamak.

Müvekkillerimize sunduğumuz tüm hizmetlerde, en üst düzeyde gizlilik esasını baz alarak sırlarının korunmasını sağlamak.

Bilgi Patent’in haricinde, Bilgin Hukuk Bürosu olarak da hizmet veren firmamızın, sektörde 27 yıllık tecrübesi ve deneyimli avukatlarının bulunması sayesinde, hızlı, etkili ve güvenilir bir şekilde hizmet sunmak.

Fikri ve sınai haklarınızın gereği gibi korunmasını sağlayarak, güvenilir, hukuka bağlı ve yol göstericiliği ile de standartları yüksek bir uluslararası şirket olarak çalışmak.

İlkelerimiz

Dürüst Olmak;

Biz; müvekkillerimize sunmuş olduğumuz tüm hizmetler kapsamında, kendilerini, işlemlerin en ince ayrıntısına kadar, her koşulda doğru bir şekilde bilgilendireceğimizi taahhüt etmekteyiz.

Odaklılık;

Biz; sunduğumuz hizmetin, insan odaklı olmasını taahhüt etmekteyiz.

Şeffaf Olmak;

Biz; yapmış olduğumuz tüm iş süreçlerinin aşamalarının, çalışanlarımız ve müvekkillerimize karşı açık bir şekilde şeffaf, izlenebilir ve anlaşılır olması konusunda taahhüt sunuyoruz.

Yasal Sorumluluk;

Biz; sunduğumuz hizmetlerdeki tüm süreçleri, talep edilen her türlü veriyi, yasal sorumluluklar çerçevesinde paylaşacağımızı taahhüt ediyoruz.

Sorunsuz ve Kesintisiz Hizmet Anlayışı;

Biz; sunduğumuz hizmetlerin tümünü, sorunsuz ve kesintisiz olarak sürdürebileceğimizin taahhüdünü veriyoruz.

Eğitim ve İyileştirme Çalışmaları;

Biz; iş süreçleri ve akışları ile personellerimizin eğitimini, gerek iç gerekse dış kaynaklı danışmanların katkısı ile sürekli olarak geliştirme çabası içerisinde olduğumuzu taahhüt etmekteyiz.

Ulaşılabilirlik;

Biz, mesai saatleri içerisinde olsun, olmasın şirket hatları ve e-posta hesapları ile doğrudan iletişime geçebilmeniz için her daim uygun olduğumuzu, gelen soru ve taleplerinize en kısa süre içerisinde cevap vereceğimizi taahhüt etmekteyiz.